Letošní soustředění byla také radost (jako vloni :-).  Jeho místo – Horní Branná, utajené až do příjezdu,účastníky mile překvapilo. Hlavně podmínky pro trénink byly neuvěřitelně výhodné. Do tělocvičny jsme místo běžných 2km sešli pouze dvě patra schodů. Díky tomu se posunul i budíček až na 7.20hod.. Po něm následovala odlehčená rozcvička na tréninkovém fotbalovém hřišti, které jsme měli co by oštěpem Honza Železný dohodil. Po bohaté snídani v 9.00 začal náročný dopolední trénink. Polovina hráčů v tělocvičně, druhá na již zmíněné zelené trávě. Po přestávce vyplněné svačinkou se skupiny prohodily a dotrénovaly se až k obědu v půl jedné. Telocvična byla prostorná na tři kurty s vysokým stropem. Odpoledne po příjezdu si účastníci vyzkoušeli, jak dá zabrat nalajnovat kurt, když je sami ve třech družstvech vytvořili.
Odpoledne, po nabrání sil při poledním klidu, se konaly průzkumné výšlapy do neznámého okolí. Počasí bylo po celý pobyt neuvěřitelně teplé a tak cílem bylo najít nějaké koupaní. To se většinou také povedlo. Pak už rychle zpět na večeři po níž  zbýval u většiny neoblíbený večerní běh. Tím, že si hráči vybrali jednu ze čtyř otížností běhu, zvládli ho v podstatě všichni. Poslední souboj se odehrál ve sprchách o teplou vodu a ve 22.00 odbyla večerka.
yx
V tomto režimu proběhlo celé soustředění zpestřené ještě hrami na louce,tanečním sále, v lese, táborákem a závěrečným večerem s discotékou. Jen středeční den byl tréninkově odlišný. Tělocvičnu a hřiště jsme vyměnili za turistické cesty přilehlých Krkonoš. Obědový řízek strčili po snídani do batohu a hurá do hor. Zdolaný okruh měřil 22km (menší šli polovinu) a jeho vrchol byl na kopeci Přední Žalý s rozhlednou a 1018m.n.m.
Trenérský tým neposilnila žádná zahraniční hvězda a tak zůstal ve stejném složení jako na Radosti 2008. Zde je seznam účastníků, kteří hodně vydařené, náročné a bezproblémové soutředění zvládli maximálně s puřýřem nebo odřeným kolenem:

Appelová Tereza
Cáder Michal
Carda Kuba
Cardová Jana
Dragoun Martin
Dragounová Eva
Hájková Aneta
Hamsová Simona
Hrdličková Leona
Masopustová Michaela
Micka Radek
Navara Dominik
Řehák Vojta
Soukalová Hanka
Šajgal Jára
Šajgal Péťa
Vavřička Ondra
Žáčková Jana

Věřím, že se soustředění v H.B. líbilo i vám a že natrénovavá fyzička a dovednosti budou přínosem pro vaše výkony v začínající sezóně. Ahoj Lukáš