Letošní soustředění jsme prožili opět na horách, tentokrát v obci s názvem Albrechtice v Jizerských horách od soboty 25. srpna do soboty 1. září.  Naší základnou bylo rekreační středisko Šroubárny, které se nachází přímo mezi sjezdovkami Tanvaldského Špičáku. Soustředění se zúčastnilo 5 trenérů a 20 dětí, pro 14 z nich to byla na této akci premiéra. ( Účastníci )

Po příjezdu se děti z různých tréninkových skupin vzájemně poznaly i s trenéry při seznamovacích hrách. Pak jsme se vydali poznat blízké okolí. Zároveň jsme plnili první test výkonnosti, když jsme se co nejrychleji dostávali na 831m vysoký Špičák. Zdolali ho všichni, stejně jako náročný program celého soustředění. Dopoledne se střídaly skupiny na venkovním hříšti s běžeckým oválem a v tělocvičně, kterou pro nás byl sál kulturního domu v blízkém Jířetíně pod Bukovou. Odpoledne jsme travili hrami v přilehlých lesích, na rozsáhlých loukách a sjezdovkách. Večer jsme si ještě stihli zahrát ping pong, ringo, pétanque nebo frisbee (s létajícím talířem).

Ve středu jsme tréninkový den vyměnili za výletový. Ráno jsme si trochu přispali, jelikož v noci děti statečně prošly utajenou stezku odvahy okolím chaty.  Po snídani jsme se vydali na exkurzi do továrny na výrobu dřevěných hraček Detoa Albrechtice. Po prohlídce výrobních úseků jsme shlédli expozici muzea hraček a nakonec si děti vyzkoušely svou tvořivost v kreativní dílně s dřevěnými dílky z továrny. Pro odpoledne volného dne jsme vybrali návštěvu vodopádů Jedlová, kam jsme došli od vlaku z Josefova Dolu. Vodopády se nám moc líbily a někteří se pěkně namočili, i když nebyli v plavkách.

Počasí bylo až do čtvrtečního večera velmi povedené. V bazénu u chaty jsme se koupali i několikrát denně. Neuvěřitelné bylo, že hned při prvním koupání do studené přírodní vody vlezli úplně všichni. O deštivém pátku máme poslední tréninky v tělocvičně a odpoledne trávíme hrami v klubovně.  Velmi povedené soustředění na parádním místě zakončuje večerní diskotéka. V sobotu dopoledne vyrážíme vlakem do Teplic ještě s trochu namoženými svaly, ale plni krásných zážitků :-).

[nggallery id=17]